E-shop

SKOBA s novým rokem udělala nový krok. Významný krok. Částečně do neznáma. Ale jak to u takových kroků bývá, s o to větším přesvědčením. Po sedmi letech fungování dílny jsme dospěli k tomu, že je potřeba ne jen vyrábět, ale nabyté zkušenosti také předávat. Proto otevíráme učebnu. UČEBNA 10 bude vycházet z principů, na kterých je SKOBA postavená. Stále chceme být užiteční, maximálně využívat zdroje, které máme k dispozici, dávat nové šance věcem i lidem kolem sebe a jsme přesvědčeni o tom, že pro tvůrčí svobodu je nezbytný respekt k řemeslu.

Základem je pro nás papír. Papír je médium, magnetické pole, které k sobě přitahuje obsah. Lze ho popsat, pokreslit, pomalovat, proděravět, potisknout. To umíme ocenit, ale zdaleka ne všechno naučit. Proto jsme přizvali pár lidí z našeho okolí, pro které jsou práce s textemtypografietiskové techniky nebo grafický design profesí. A dohodli se s nimi na lektorské spolupráci.

Papír s obsahem i bez něj už zase umíme svázat, vytvořit mu kabát třeba z látky, starých novin nebo klidně ze dřeva. A to vás umíme naučit.

Vše výše zmíněné bude náplní jednotlivých kurzů. Půjde o semestrální bloky po 15 hodinách, kurzy jsou určené pro děti druhého stupně ZŠ (11–15 let). 

Vytvořit si vlastní zápisník nebylo ani pro vás nikdy jednodušší.

Vybrat termín workshopu